Wojownicze żółwie ninja-Historia

Pewnej nocy w 1983 roku — żaden z twórców nie pamięta, dlaczego? — uderzyła ich inspiracja. Eastman narysował humanizowanego żółwia w masce ninja niosącego ostrze katany. Pomysł powolnego żółwia jako szybkiego i przebiegłego ninja rozwalił ich. Pod koniec wieczoru artyści stworzyli cztery żółwie. Gdy Eastman i Laird zaczęli rozwijać Żółwie, aby stworzyć komiks, musieli nadać Żółwiom imiona. Na początku próbowali japońskich nazw, ale to po prostu nie działało. Zamiast tego spróbowali wielkich artystów renesansowych – Leonarda, Rafaela, Donatello i Michała Anioła. Laird powiedział: „Czułem się wystarczająco dziwacznie, aby pasowało do koncepcji”.

W maju 2012 roku oryginalny rysunek Żółwi został sprzedany na aukcji za 71 700 dolarów.

Pierwszy komiks TMNT wydali w 1984r. w czerni i bieli, finansowany ze zwrotu podatku i pożyczki rodzinnej. Przygotowali również niedrogi zestaw prasowy i wysłali go do wielu mediów. Ich projekt wygenerował zaskakującą ilość zasięgu, a seria stała się jedną z wczesnych historii sukcesu rozwijającego się rynku komiksów w sprzedaży detalicznej.

Wkrótce potem Kevin Eastman i Peter Laird rozpoczęli długotrwałą współpracę z dyrektorem licencyjnym Markiem Freedmanem. Dokonali korekty zmian w często ponurej i surowej serii pionierskiego komiksu w kierunku komercyjnego rynku dziecięcego. Marka TMNT Wojownicze żółwie ninja zrodziła popularny animowany serial telewizyjny w 1987-1996 i garść filmów sci-fi, a także gier komputerowych zabawek i innych towarów.

Wojownicze Żółwie Ninja 1990  

W 1990 roku Żółwie trafiły na duży ekran film zgarnął ponad 200 milionów dolarów. Film zrodził dwie kontynuacje – Secret of the Ooze z 1991 roku i Teenage Mutant Ninja Turtles III z 1993 roku – z których oba osiągnęły malejące zyski w kasie, zarabiając odpowiednio 78 milionów dolarów i 42 miliony dolarów.

Na początku XXI wieku odrodziło się duże zainteresowanie, szczególnie dzięki komputerowemu filmowi animowanemu TMNT 2007r. Teenage Mutant Ninja Turtles 2014 ponowił serię filmów akcji w przebojowym stylu, zarabiając prawie 500 milionów dolarów. Sequel, Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows ( Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia ) został wydany w 2016 roku.

Wojownicze Żółwie Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles) 1990r -FILM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *