Sen Dog

Senen ReyesSen Dog urodził się 22 listopada 1965 w Pinar del Río na Kubie. Kubańsko-amerykański raper i muzyk, najbardziej znany jako członek grupy rapowej Cypress Hill , główny wokalista heavy metalowego zespołu Powerflo, oraz wokalista rap-rockowego zespołu SX-10.

Kiedy miał sześć lat, jego rodzina opuściła Kubę. Przenieśli się do Kalifornii przez Miami i New Jersey. Tam dorastał w South Gate w hrabstwie Los Angeles. Wraz ze swoim bratem Mellow Man Ace i jego przyszłym kolegą z zespołu B-Real, odkrył styl życia w gangu i swoją pasję do hip-hopu. W 1980 roku został członkiem gangu Bloods znanym jako „Neighborhood Family” później zwerbował B-Real do gangu.

B-Real i Sen Dog z prawej

Sen Dog jest członkiem rapowej grupy Cypress Hill, z którą ma za sobą dziesięć najlepszych płyt. Niektóre z najbardziej znanych piosenek, które wykonuje z Cypress Hill to „How I Could Just Kill a Man”, „Rap Superstar” i „Insane In the Brain”.

Cypress Hill (Sen Dog/B-Real/Dj Muggs)

Pod koniec 1990 roku Sen Dog wziął urlop od Cypress Hill, aby stworzyć nowy zespół rockowo-rapowy o nazwie SX-10. Chciał, aby zespół miał funkowe brzmienie z wpływami latynoskimi. SX-10 wydał album w 2000 roku zatytułowany Mad Dog American. W 1996 roku wykonał „Quien Es Ese Negro (Who’s This Black Dude)” z Mellow Man Ace, MC Skeey, Mr. Rico i DJ Rif na albumie charytatywnym AIDS, Silencio=Muerte: Red Hot + Latin, wyprodukowanym przez Red Hot Organization.

Sen Dog CD ALBUM SX10

30 września 2008 roku Sen Dog wydał swój pierwszy solowy album, Diary of a Mad Dog, siedemnaście lat po wydaniu pierwszego albumu Cypress Hill. W wywiadzie dla HipHopDX, Sen Dog opisał, jak czuł, że ma większą kontrolę i może mówić o osobistych aspektach swojego życia z tym albumem. Powiedział: „Z Cypress nigdy tak naprawdę nie czułem się tak komfortowo, aby umieścić osobiste aspekty mojego życia w muzyce. Dobrze jest mieć możliwość bycia rozgrywającym, jeśli chcesz to tak nazwać, w studiu i być kreatywnym. Zdecydowanie odkryłem, że mam w sobie coś więcej, niż myślałem, że to robię. ”

Obecnie Sen Dog ma 56 lat i rusza w trasę koncertową z CYPRESS HILL
Sen Dog Album solo DIARY OF A MAD DOG
Sen Dog Full Album

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *