Mini Playback Show! cz.1

ROXETTE – JOYRIDE (ALBUM)

W kuchni na lodówce stał magnetofon kasetowy Unitra model MK 232 obok niego leżały porozrzucane kasety z muzyką Roxette, Denis Roussos, Whitney Houston itp. Do południa prawie zawsze grało radio, przy okazji gdy robiłem sobie kanapki lubiłem majstrować przy sprzęcie co czasem kończyło się wkręceniem taśmy lub przestawieniem fal radiowych. Pogłaśniałem dźwięk tyle ile fabryka dała, lubiliśmy z brackim się wygłupiać przy czym skakaliśmy jak roześmiane kangury. Ojciec posiadał mikrofon TECH TDM – 206Si pod nieobecność taty brałem go włączałem muzykę z kasety i udawałem że śpiewam, wyraz zadowolenia prawie nigdy nie znikał z mojej twarzy. Mój wymyślony układ taneczny mógłby każdego rozśmieszyć na zabój, wyglądałem jak tresowana małpa w cyrku. Chodziłem do 3 klasy szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka nr1. w Czersku, moja klasa znajdowała się na parterze. Na godzinie wychowawczej dowiedziałem się że został zorganizowany konkurs Mini Playback Show dla klas 1-3. Do występu zgłosił się Mateusz Michał i ja, z tym że oni grali w duecie. Z pośród całej klasy a było nas około 30 tylko nasza trójka zdecydowała się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Już w trakcie zajęć zastanawiałem się jak jak to zrobię? czy to był w ogóle dobry pomysł że się zgłosiłem??. Głośny dzwonek zakończył ostatnią lekcje, schowałem do plecaka piórnik, zeszyt, książki i ruszyłem z tą myślą prosto domu.

MIKROFON TECH TDM – 206Si

Mamo.. – zapytałem
Tak Łukasz? – odpowiedziała

Zgłosiłem się do konkursu Mini Playback w szkole, ale nie wiem jak to zrobić? do poniedziałku muszę coś przygotować, pomożesz mi??

Pomogę tobie, znajdziemy jakąś muzykę – dodała mama


Dobrze że nie wybraliśmy WHITNEY HUSTON w utworze „I WILL ALWAYS LOVE YOU” to mógłby być uraz na całe życie, całe szczęście nie doszło do tego. Zdecydowaliśmy że wybierzemy zespół ROXETTE w utworze „JOYRIDE” energiczny charyzmatyczny porywający z udziałem gitar to był utwór idealnie pasujący do mnie. W weekend robiłem sobie próby, ćwiczyłem i udawałem że śpiewam w sumie to za dwóch wokalistów. Nauczyłem się do tego stopnia że zapamiętałem poszczególne fragmenty na pamięć. W poniedziałek byłem poddenerwowany ale nie na tyle żeby tego nie ogarnąć.

Cześć, a wy jaką muzykę wybraliście? – zapytałem Mateusza i Michała

Cześć, zespół Queen „We will rock you” – odpowiedział Mateusz

Ja Roxette „Joyride” wybił dzwonek – Dobra idziemy – powiedziałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *