Air Jordan

Pierwsze logo Air Jordan

Biografia Michaela Jordana to historia wzlotów, a nie upadków. A Michael nie był także nazywany Air Jordan tylko dla zabawy. Nie możesz uwierzyć własnym oczom, oglądając filmy przedstawiające jego umiejętności. Wygląda na to, że Michael po prostu wznosi się w powietrze i hipnotyzuje wszystkich dookoła.

Jumpman – Michael Jordan (Nike)

Michael był bardzo młody, kiedy po raz pierwszy otrzymał poważne pieniądze. Podczas mistrzostw krajowych firma Nike zdało sobie sprawę, na kogo warto obstawiać. Michaelowi zaoferowano 5 milionów kontraktu, ale to nie wszystko. Otrzymywał nawet tantiemy! W tamtych czasach suma była niewiarygodna. Żaden inny zawodowy gracz nie otrzymał tyle pieniędzy bezpośrednio od firmy. Kierunek był przeciwny, prasa była zszokowana, a wszyscy inni gracze protestowali przeciwko Jordanowi. Jeśli chodzi o Nike, współpraca okazała się najbardziej owocna. Być może w pewnym stopniu, określiło to temperament Michaela, a może jest on po prostu indywidualistą, i nie toleruje narzucania zasad. A może bogowie mogą zrobić to?, czego bydło nie może? W każdym razie król powietrza jest wyjątkowy i on o tym wie!

Air Jordan model 1

Buty Air Jordan 1 zostały pierwotnie opracowane dla Michaela Jordana w 1984 roku. Były bardzo drogie i wysokiej jakości. I to był pierwszy przedmiot z logo Jumpman. To właściwie sylwetka Michaela. Warto wspomnieć, że projekt trampek został stworzony przez Petera Moore’a, który nadzorował również rebranding marki Adidas. Wygląda na to, że Peter jest utalentowanym projektantem, ponieważ stworzył logo specjalnie dla Jordana. Logo stało się legendą wraz z Michaelem.  Peter zauważył kiedyś na lotnisku małego chłopca. Chłopiec miał na kurtce skrzydlaty symbol pilota. Peter przez jakiś czas pamiętał o tym obrazie i stworzył logo Jordan. Dlatego widzimy na nich motyw ze skrzydłami.  Trampki nie spełniały wymagań w lidze NBA, odmówiono noszenia ich. Jednak Michael ceni sobie wolność ponad wszystko. I nawet grzywna w wysokości 5000 dolarów za każdą grę go nie powstrzymała. Wygląd króla powietrza w logo Jumpman zaowocował pięciokrotnym wzrostem sprzedaży Nike, co uznaje się za całkowity sukces! Takie przypadki są naprawdę rzadkie, ale dowodzą, że właściwa reklama naprawdę wiele znaczy.

Model Air Jordan 1
AIR JORDAN 1 1985

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *